Zabawę rozpoczniemy o godzinie 14.00, a potrwa ona aż do zmierzchu. Scena oraz główne atrakcje znajdować się będą przy plaży w okolicy ulicy Koziej. Przygotowaliśmy 7 godzin rozrywki, zabawy i mocnych wrażeń! Zbliżają się mistrzostwa świata w piłce nożnej, więc część naszych atrakcji również będzie do tego nawiązywała. Będzie sportowo, wesoło i na pewno bardzo kolorowo! Trzy razy oszołomi nas barwami Eksplozja Kolorów!

Tradycyjnie głównym punktem festynu będzie scena. Zaczniemy występami dzieci z podgórskich szkół i przedszkoli. Zaprezentują się nam dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 11 im. Misia Uszatka z ul. Saskiej, Samorządowego Przedszkola nr 91 "Promyczek" z ul. Dekerta, Samorządowego Przedszkola nr 34 oraz Szkoły Podstawowej nr 47 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na ul. Myśliwskiej, a także przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Prof. Józefa Tischnera.

Po nich będą pokazy i animacje freestyle football w wykonaniu mistrza Polski Jaromira Poprawy, po których nastąpi pierwszy Wyrzut kolorów! Później przyjdzie czas na taniec – pokazy zawodowych tancerzy i zajęcia animacyjne dla przyszłych tancerzy. I znów Wyrzut kolorów! Następnie dla najmłodszych zagra zespół Kosmokwaki i... Wyrzut kolorów po raz trzeci! Później nastąpi to, na co z pewnością wszyscy będą czekać – rozdanie nagród! Na wielki finał posłuchamy największych przebojów rockowych w wersji akustycznej w wykonaniu duetu Need For Strings oraz utworów zespołu Manchester.

Program główny:
14.00 – 14.10 – powitanie Lata nad Bagrami
14.10 – 16.00 – występy dzieci z podgórskich szkół i przedszkoli
16.00 – 17.00 – pokazy i animacje freestyle football w wykonaniu mistrza Polski Jaromira Poprawy 
17.00 – Wyrzut Kolorów
17.00 – 17.15 – pokazy taneczne profesjonalnych grup tanecznych Egurrola Dance Studio Kraków
17.15 – 17.45 – animacje taneczne – Egurrola Dance Studio Kraków
17.45 – 18.00 – pokazy taneczne profesjonalnych grup tanecznych Egurrola Dance Studio Kraków
18.00 – Wyrzut Kolorów
18.00 – 19.00 – koncert zespołu KOSMOKWAKI - OFFICIAL
19.00 – Wyrzut Kolorów
19.00 – 19.30 – rozdanie nagród
19.30 – 20.30 – koncert zespołu Need For Strings
20.45 – 22.00 – koncert zespołu Manchester

Prowadzenie: Mariusz Kuś

Program główny to nie wszystko. Nie mniej będzie działo się wokół sceny. W godzinach 14:00-16:30 Pracownia Kulturalna zaprasza na warsztaty artystyczne dla dzieci, w ramach których m.in. zajmiemy się sztuką ziemi czyli land art, wykorzystując do tworzenia naturalne materiały. Zaprojektujemy także własne koszulki oraz pocztówki z motywem Bagrów, założymy siedmiomilowe buty i wyruszymy w podróż palcem po mapie oraz... pokolorujemy Kraków... czyż nie brzmi to ciekawie i tajemniczo!

Rodziców i ich bobasów PAL Stworzyć miejsce do życia MOPS Krakówzaprasza na zajęcia bobo-jogi o godzinie 14:00. W swobodnej atmosferze wśród przyrody będziemy rozluźniać ciało i głęboko się odprężać. A jeśli wolicie zadbać o aspekty estetyczne swojego ciała na czesanie wymyślnych fryzur tradycyjnie zapraszają uczennice Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie

Ponadto będą bezpłatne dmuchane atrakcje, warsztaty z robotyki, interaktywna kapsuła przygód, a dla tych z piłkarskim zamiłowaniem bramka celnościowa, siłomierz kopacz oraz konkurencje piłkarskie przygotowane przez Akademia Sportu Płaszów! Będziemy mogli wdrapać się po profesjonalnej ściance wspinaczkowej oraz postrzelać z replik prawdziwej broni palnej. Nie lada atrakcję przygotowaliśmy dla miłośników wyścigów samochodowych... będą oni mogli założyć gogle VR i zasiąść w wyjątkowo realistycznym symulatorze rajdowym 4D! Ci co wolą atrakcje wodne w pobliskiej "Omedze" będą mogli bezpłatnie skorzystać ze sprzętów pływających, a w "Hornie" dopingować żeglarzy, a także samemu wsiąść do małej żaglówki.

Atrakcje przygotowali dla nas również strażacy z @Państwowej Straży Pożarnej (Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Krakowie oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 w Krakowie i ratownicy pogotowia. Dla śmiałków będzie dmuchana ścianka wspinaczkowa i tor przeszkód. Z bliska będziemy mogli zobaczyć profesjonalny sprzęt strażacki, m.in. potężny amerykański samochód gaśniczy Hush E-ONE, pod którym będziemy budować wieżę ze skrzynek oraz zjeżdżać na linach. Krakowskie Pogotowie Ratunkowezaprosi do zwiedzania ambulansu i zapoznania się z pracą pogotowia, a ratownicy na fantomach nauczą pierwszej pomocy.

Wszystkich uczestników zachęcamy do udziału w zdobywaniu „Biletu na Bagry” - wystarczy odwiedzać poszczególne atrakcje festynu i zdobywać ich "znaczki". Każdy kto zdobędziecie ich odpowiednią ilość weźmie udział w losowaniu nagród. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Oprócz doskonałej zabawy podczas wydarzenia będziemy mogli zrobić także coś niezwykle dobrego. Podczas festynu spotkamy wolontariuszy i podopiecznych Fundacji HCPT - Polska, którzy będą prowadzić publiczną zbiórkę. Ta zaprzyjaźniona z nami Fundacja co roku na Wielkanoc organizuje dla chorych i niepełnosprawnych dzieci tygodniową wyprawę do Lourdes. We Francji mali pielgrzymi mogą przeżyć wielką przygodę i chociaż na chwilę zapomnieć o swojej chorobie. Środki z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na zorganizowanie wyjazdu na Wielkanoc 2019 dla chorych dzieci ze szpitala w Prokocimiu oraz niepełnosprawnych podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej na ul. Łanowej. Gorąco zachęcamy do wsparcia zbiórki.

Organizatorami wydarzenia są: Rada Dzielnicy XIII Podgórze oraz Centrum Kultury Podgórza

Partnerzy: Państwowa Straż Pożarna, OSP Przewóz, Stowarzyszenie Festiwal Kolorów (Eksplozja Kolorów), Akademia Sportu PłaszówKlub Żeglarski Horn Kraków, Stowarzyszenie Omega (Plaża Bagry), Egurrola Dance Studio Kraków, Program Aktywności Lokalnej MOPS Kraków (PAL Stworzyć miejsce do życia MOPS Kraków), Pracownia Kulturalna, Fundacja HCPT - PolskaKrakowskie Pogotowie Ratunkowe

Sponsorzy: LPP, Farmina sp. z o.o., ABM S.A. Wyposazenie sklepow - meble sklepoweSemaco Invest Group, @Hamer Kraków sp. z o.o. sp. k., Scan Anida sp. z o.o. (Acerin - zdrowe stopy)

Serdecznie zapraszamy!