Już we wtorek, 5 czerwca, o godz. 14.00 w Kolegiacie św. Anny odbędzie się koncert Capelli Cracoviensis dla nowych Honorowych Obywateli Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Zaszczytne tytuły w tym roku otrzymali Biserka Rajčić i prof. Janusz Hieronim Skalski.

    Biserka Rajčić wybitna serbska tłumaczka literatury polskiej, mieszkająca w Belgradzie od wielu lat związana z Krakowem i środowiskami twórczym tego miasta, popularyzatorka literatury polskiej za granicą i ambasadorka polskiej kultury w Serbii.

Janusz Hieronim Skalski lekarz, wybitny krakowski kardiochirurg. Kierownik Oddziału Kardiochirurgii i Intensywnej Opieki Kardiochirurgicznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. W 2007 roku oddał własną krew noworodkowi, którego następnie operował przez kilka godzin. Jako pierwszy na świecie przeprowadził zabieg wszczepienia zastawki płucnej serca 5-letniej dziewczynce.

Przypominamy, honorowe obywatelstwo Krakowa po raz pierwszy zostało przyznane w 1850 roku. Do tej pory ten tytuł otrzymało ponad 70 osób.

 Zachęcamy do udziału w koncercie!

 
Zaproszenia będą do odbioru u koordynatora.