RELACJE NASZYCH SENIORÓW: 
C(Z)AS DLA NAS

Długo czekamy, po drodze zaliczamy kolejne bazy, jakie nam wyznacza społeczeństwo. A wszystko zaczęło się od głośnego krzyku na porodówce. Jesteśmy już na świecie i co dalej...Po chwilowym spokoju zostajemy wtłoczeni w obowiązki i oczekiwania innych co do tego, jacy mamy być i jakie wartości wyznawać. Nie wiadomo, kiedy poszliśmy do szkoły, zakochaliśmy się, znaleźliśmy pracę, zostaliśmy rodzicami, choć tak niedawno byliśmy dziećmi i nudziliśmy się, gdy padał deszcz. Dzisiaj to my żegnamy nasze pociechy życząc im szczęścia. Przechodzimy na emeryturę. Jesteśmy "starzy", "staruszkowie" – słyszymy dookoła. Takie brzydkie określenie dotyka nas na koniec życia. Tylko ja się z tym nie zgadzam ! Nie staruszkowie, ale naprawdę wolni i bez zobowiązań. Jesteśmy osobami mogącymi realizować to, na co zawsze brakowało czasu, nikt nie pogania, czyż to nie wspaniałe? Móc robić co się tylko chce i to w gronie osób podobnych do nas. Dzielimy się naszymi doświadczeniami, uczymy się nowych umiejętności, jesteśmy potrzebni i przez to szczęśliwi.

Kto wie, co przyniesie kolejny dzień. Na jaki pomysł wpadniemy i zrealizujemy go.

BO TO NASZ C(Z)AS – CZAS NA NAS.. I TO NAS CIESZY !!!

Napisała: Danusia

Hurrrra! Nasza tratwa wypadła rewelacyjnie na Wiśle na Wodnej Masie Krytycznej. Zbudowana własnoręcznie przez seniorów w KŻ Horn Kraków - najbardziej czadowi seniorzy świata to Członkowie CAS "Żeglarz"!!! Wspaniała impreza - żałujcie że nie byliście z nami 

Matylda Błyszczuk, Krzysztof Muzzy Weidman, Anna Fijałkowska, Katarzyna Krysta, Ela Tomczyk-Miczka

więcej zdjęć w galerii :)

Z radością informujemy, że nasza tratwa CAS Żeglarz, nad której koncepcją pracowaliśmy od marca, został zbudowana, a nawet próbnie zwodowana na Bagrach !!!
Wielkie podziękowania dla Zbyszka i Zygmunta, którzy nadali trawie kształt, dla Andrzeja, Edka i Mietka, którzy pomagali w wodowaniu i dla Joasi, Halusi, Teresy i Marka, którzy podjęli się wykonania napisu.

W niedzielę 24.06 potrzebne osoby do pracy przy transporcie tratwy z Hornu nad Wisłę i zrzuceniu jej na Wisłę, przy dekorowaniu, zanim się pokażemy podczas Wodnej Masy Krytycznej.

 ... więcej zdjęć w galerii

PROSZĘ O ZGŁOSZENIA OSOBY, KTÓRE DEKLARUJĄ POMOC PRZY TYCH PRACACH ORAZ O ZGŁOSZENIA , KTO CHCE PŁYNĄC TRATWA PODCZAS WODNEJ MASY KRYTYCZNEJ NA ODCINKU NORBERTANKI - HOTEL FORUM ( Możemy się wymieniać)

Proszę o zgłoszenia telefonicznie lub mailowe, bo fizycznie nie będzie mnie w biurze.

pozdrawiam serdecznie
Elżbieta Tomczyk - Miczka
Koordynator
Centrum Aktywności Seniorów "Żeglarz"
00 48 501411416

Zajęcia kreatywne tym razem w kręgu kultury latynoamerykańskiej.

Było kreatywnie i smacznie - w ramach warsztatów kuchni latynoskiej - placuszki kukurydziane na sposób peruwiański ..... mniam :)

   

   

... więcej zdjęć w galerii